Počítačový kurz pro seniory

Počítačové kurzy pro seniory Stáhněte si letáček.

Cítíte se osamělí? Nemáte si s kým popovídat? Bydlí Vaši blízcí příliš daleko a nemohou Vás každý den navštěvovat? Když Vaše vnoučata používají výrazy jako ICQ, Skype, E-mail, máte pocit, že už jim vůbec nerozumíte?

Pomůžeme Vám!

Naučíme Vás komunikovat prostřednictvím počítače a Vy můžete být v kontaktu se svými blízkými každý den a navíc zdarma. Najdete si nové přátele a už nikdy nebudete osamělí.

Náplň kurzu

program Skype
Ukázka obrazovky programu Skype
(© www.skype.com)

Kurz je určen pro úplné začátečníky a je zaměřen na základy práce s počítačem a především na využití internetu a moderních komunikačních technologií (e-mail, ICQ, Skype, diskusní fóra). Velkou výhodou těchto služeb je jednak rychlost a snadné použití a v neposlední řadě také to, že jsou k dispozici zcela zdarma.

Kurz nepředpokládá žádné vstupní znalosti, proto nemusíte mít obavy z přílišné obtížnosti. Názorně a krok za krokem Vás provedeme základy práce s počítačem, naučíte se vytvářet a ukládat svá data, spouštět programy, naučíme Vás pracovat s internetem a komunikovat jeho prostřednictvím.

Seznámíme Vás rovněž se zásadami bezpečnosti při pohybu na internetu, naučíte se používat anitivirový software.

Všichni účastníci kurzu obdrží zdarma CD s programy pro komunikaci, poradíme Vám také, jak si tyto programy nainstalovat na Váš počítač. Použití je natolik jednoduché, že jej zvládne každý.

Pro každý kurz zřídíme diskusní fórum - účastníci kurzů tak budou mít možnost být v kontaktu i mimo výuku, mouhou si tak vzájemně předávat zkušenosti a dojmy, případně si i pomáhat v době, kdy nemají možnost zeptat se přímo lektora.

Programy použité při výuce:

 • Microsoft Windows XP
 • Mozilla Firefox
 • Internet Explorer
 • Skype
 • ICQ

S internetem ušetříte

Ačkoli se to možná na první pohled nezdá, investice do počítače a připojení k internetu se v dnešní době zmítané krizí mnohonásobně vyplatí. Využíváním internetu totiž můžete výrazně ušetřit, navíc můžete být v kontaktu se svými blízkými, či si najít nové přátele a to vše využitím služeb, které nic nestojí.

Pořizovací náklady na počítač jsou také velmi nízké, protože pro práci s internetem bohatě postačí i ten nejlevnější počítač (bazarové počítače lze pořídit již za několik tisíc korun).

V případě zájmu Vám pomůžeme s nákupem nového či bazarového počítače, pomůžeme i s instalací programů.

Jak Vám internet šetří peníze:
 • Telefonovat po internetu lze zcela zdarma, můžete tak komunikovat se svými blízkými, jak dlouho budete chtít a za telefonní poplatky nezaplatíte ani korunu. Ukážeme Vám jak.
 • Posílat elektronické "dopisy" (e-maily), lze po internetu také zdarma. Bez ohledu na to, jak dlouhou zprávu napíšete, neplatíte žádné poštovné. Navíc nemusíte čekat několik dní, než tento Váš "dopis" pošta doručí, adresát jej obdrží prakticky ihned. K e-mailu můžete přiložit libovolné soubory, např. fotografie. Můžete tak mít přehled o tom, jak Vaše voučata rostou, přátelům se můžete pochlubit fotografií svých krásných výpěstků na zahrádce nebo momentkami z výletů a dovolených.
 • Na internetu máte k dispozici aktuální zpravodajství z domova i ze světa, ze sportu, z kultury, předpověď počasí i jízdní řády vlaků i autobusů. to vše opět zdarma, nemusíte tedy utrácet za předplatné tisku.
 • Na internetu nakoupíte výrazně levněji a nemusíte přitom ani vyjít z domu. Objednáte si zboží, a to je Vám doručeno poštou až k Vašim dveřím.

Jednotlivé kurzy

Počítačový kurz pro seniory

 • kód kurzu: S1
 • hodinová dotace: 15
 • účastnický poplatek na 1 osobu: odpolední kurz 2 000,-
 • Za každého dalšího kurzovníka, kterého přivedete, aby se kurzu zúčastnil společně s Vámi, sleva 150 Kč.

nahoru